"Akiamas takas" ir senasis Stenderio memorialas

"Akiamas takas" ir senasis Stenderio memorialas

"Abecs Trail" buvo sukurta 2014 m. Pavasarį, atsižvelgiant į senojo stenderio 300-ąsias metines. Stenderis "Ābeces taka" supažindina su "Bildu ābice" raidėmis. Tai yra apie 300 metrų ilgio ir veda į buvusio pastoriaus dvaro vietą. Ābece yra vaiko pasaulio pagrindas ir viena iš filosofinių visų laikų knygų. Pirmajame jo vardo raide kiekvienas gali surasti plokštelę, perskaityti senojo stenderio pamokas ir bandyti sudaryti savo dvi eilutes.

Carnavoje, 12 km nuo Viesite, galite sužinoti apie Stenderių šeimą, iš kurios buvo 15 latvių parapijų pastorių, taip pat gydytojai, teisininkai, karininkai, vaistininkai ir prekybininkai. Iš visų žinomų yra Gothardas Friedrichas Stenderas (Old Stender) - vokiškas pastorius, apšvietimas, latvių pasaulietinės fantastikos įkūrėjas, žymiausias latvių poetas, kalbotojas ir XVIII a. Išradėjas. Stenderių kapinės yra ant kalvos, esančios už Sunākte bažnyčios. Penkių kartų Stenders šeimos gyvena ant kapo kalvos. Senoji Stenderio kapas uždengia Dauguvos dolomito paminklą su užrašu "Sche buvo palaidotas 1714 m. Gimęs GFStenders LATVIS, veidrodis 1796 m. Su" sawu gafpafchu ".

Kryžiuočių sritį palaidoja barono von Bier našlė, Warreno Broko dvaro Angela, kuri nelaimingoje meilėje padarė savižudybę. Atkuriamasis baltasis angelas yra įrengtas ant kapo.

Netoli Stendersio koplyčios ant kalvos, pakabinami Sunākte bažnyčios kolonos. Pirmoji "Sunākta" liuteronų bažnyčia buvo pastatyta maždaug 1570-ųjų Kurtų krašto kunigaikščio ordino, pastatyto iš medžio Gothardo Ketlerio, ir rastas tame pačiame kalne, kuriame dabar stovi baltosios akmens bažnyčia. Dabartinė Šunų bažnyčia (pagal keturiasdešimt) buvo pastatyta nuo 1827 m. Iki 1829 m. Bažnyčią valdo neįtikėtinas altorius "Kristaus ascelimas" (1844 m.) Iš iškilios Baltijos-Vokietijos dailininko Johanos Leberteto Eginkos (1784-1867). Bažnyčiai paminklinės plokštės buvo dedamos į iškilusius žmones Pirmojo pasaulinio karo išlaisvinimo kovose ir eksportuotos į Sibirą. Bažnyčioje 1989 m. Atidarytas paminklinis akmuo senam Stenderiui. Bažnyčiai būdinga Ampire stiliaus architektūra, trijų aukštų bokštas su akcentuotais ereliais. Bažnyčios altorius pagamintas neogotikiniame stiliuje ir išsiskiria gotų elementų turtingumu.

Maždaug 3 km nuo Sparks ir šeimos namų yra Sippin piliakalnis. Sparks pilies kalnas yra pastatytas ant kieto 36 m aukščio kalno, su plokščia, šiek tiek šliaužiojančia žeme. Rytiniuose ir pietiniuose šlaituose yra dvi terasos, kuriose piliakalnis yra mažiau vertikalus. Kultūros sluoksnis yra ant piliakalnio, ypač pietinėje dalyje, terasoje ir šlaituose, bet rytų ir šiaurės rytų pakraščiuose yra didelis aptvaras su įtvirtinimais. Piliakalnio pamatai ir gyvenvietė leidžia naudoti Sippin piliakalnį, kuris yra data I tūkstantmečio pr. Kr. 1998 m. Piliakalnėje buvo iškeltos Europos paveldo dienos vėliava.