Amatų centras "Rūme"

Amatų centras "Rūme"

Audio gidas

0:00
0:00

Amatų centras „Rūme“ įkurtas 2010 metais pagal Latvijos–Lietuvos tarpvalstybinio bendradarbiavimo programos projektą, tačiau su Lietuvos amatininkais ir menininkais bendradarbiaujama jau daugiau negu 20 metų.

Amatų centre „Rūme“ nuolat veikia keramikos, medienos ir tekstilės apdirbimo meistrai. Amatų centre siūlomi kursai menininkams ir amatininkams, kūrybinės dirbtuvės vaikams ir suaugusiesiems, seminarai ir individualūs apmokymai, išvykos laivais, organizuojamos vestuvinės apeigos, užsiėmimai šeimoms ir nedidelėms interesantų grupėms. Laukiami ir vaikų bei jaunimo stovyklų dalyviai.

Amatų centras „Rūme“ galima susipažinti su sėlių genties archeologinėmis drabužių rekonstrukcijomis – tiek vyro, tiek moters, eksponuojama vėlyvojo geležies amžiaus puodininkystės rekonstrukcijos paroda.   Galima išbandyti savo jėgas rankinėmis akmeninėms girnomis malant grūdus. Latvijos tradicinė rąstų architektūra ir visuomet centre „Rūme“ alsuojanti kūrybinė dvasia Jus užburs ir nukels į senovę, mintims suteikdama ramybę ir poilsį.

Galima įsigyti suvenyrų ir meno dirbinių, taip pat pateikti užsakymus. Yra laužavietė, galima išsinuomoti įrangą, norint ant laužo pasigaminti maistą

Jei svajojate apie kūrybingą, bet ramų poilsį, tuo pačiu sužinoti senovės Sėlos istoriją, tam amatų centras „Rūme“ bus tinkamiausia vieta.

Objektų lankymo laiko vidurkis minutėmis: 2 valandos

I–V 8.00–16.00 val. ; VI, VII – nedirba

Išankstinė registracija turistų grupėms.