Kaldabrunios pievų muziejus

Kaldabrunios pievų muziejus

Audio gidas

0:00
0:00

Pievų muziejų šimtametėje Kaldabrunios pradinės mokyklos patalpose įkūrė draugija „Vandens ženklai“.

Čia yra galimybė pamatyti originalią ekspoziciją, primenančią žmogaus gyvenimo eigą amžinybės pievoje. Į šį pasaulį ateinama per auksinę smilgų rasą; gėrėjimasis pasaulio dydžiu Vaikystės šviesos objekte; kūrybinių galių patyrimas Debesų vainike; kitos gyvenimo pusės pažinimas Kraičio vainike.

Pagrindinę ekspoziciją praturtina Žiniuonių vainikas, pasakojantis apie aplinkinius žolininkus, ir Kaldabrunios Maros juosta ąžuolo ertmėje.

Atskira patirtis – tai multimedijų ekspozicija „Vidurnaktis pievoje“, kurią sudaro šešios vertikalios projekcijos su vaizdine, garsine ir tekstine parinktimi keturiomis kalbomis: „Magiškieji Latvijos augalai“, „Žiedų vaistai, įvaizdžio vaistai“, „Saulėgrįžos naktis“, „Nakties paukščiai“, „Naktiniai gyventojai žemėje ir žolėje“, „Naktigonė“.

Liepos– rugsėjo mėnesiais Pievų muziejus perkeliamas už patalpų ribų – tuomet obelų sode prie Kaldabrunios mokyklos atsiranda šieno skulptūrų paroda.

Muziejuje siūlomos ir kelios kūrybinės dirbtuvės – stiklo ir medžio apdirbimas, graviravimas lazeriu, darbas su natūraliomis medžiagomis. Tose pačiose dirbtuvėse gimsta originalūs papuošalai ir interjero elementai, kuriuos galima ir įsigyti, ir užsakyti.

Objektų lankymo laiko vidurkis minutėmis: 2 valandos

Darbo laikas – pagal išankstinį susitarimą.