Viesite miesto centras

Viesite miesto centras

Istorinis miesto centras sukūrė amatą ir amatininkų gyvenvietę aplink "Āži" barą, pastatytą maždaug 1840 m. Viesite 1928 m. Gavo statusą, pavadinimą ir emblemą miesto.

Eidamas į kelionę ar aplankydamas Viesite miestą, pradėsime mažame Banitis parke Brodeles gatvėje 7, kur galėsite pamatyti 7 stočių pastatų pastatus. Tęsdami geležinkelio temą, tikrai turėtumėte pažvelgti į bėgių sekcijas ir vandens siurblį priešais buvusio stoties pastatą (dabar gyvenamąjį namą). Tikra skulptūra Žaliojoje rinkoje primena ankstesnį miesto vardą. Kelyje jūs susipažinsite su vienu iš didžiausių kultūros namų "Zemgalėje" - Viesitės kultūros rūmuose, pastatytuose XX a. 80-aisiuose. Kultūros rūmuose yra 450 vietų koncertų salė, 135 vietų kino teatras, tradicinė salė, šokių salė, parodų salė, erdvė mėgėjų grupėms ir grupėms. 2003 m. Vasarą Pekino paveldo dienomis Viesite pilies rūmuose iškėlė Europos kultūros paveldo dienos mėlyna vėliava.

Tęsdamas pažintį į istorinį Viesite centrą, vaikščiodamas palei Raiņa gatvę, turi būti matomas seniausias miesto pastatas - "Āžu krogs", pastatytas maždaug 1840 m. Brivibos gatvė 2 yra viena iš seniausių vaistinių Latvijoje. Jis buvo įkurtas 1884 m. Vaistininku Karlu Osterhofu. Pastato vaistinė veikia nuo statybos datos iki dabar, ji saugo senąją farmacijos įrangą. Išvykstant ar važiuodamas per Brivibos gatvę, galite pamatyti "Viesite" medinį pastatą. Kitas svarbiausias istorinis objektas - "Viesites" laisvės paminklas, 1919 m. Viesit gynėjų prieš Bermondą gynėjų laisvės, nepriklausomybės ir paminėjimo simbolis. Tuo pačiu metu, iš kitos pusės Brivibos gatvėje, Valeskalninoje, išvakarės kolonos. luta Viesitės Laisvės bažnyčia, architektas Paskutinė Latvijos pastatyto bažnyčioje Pauls Kundziņš, pastatytas 1939 m. Jei yra noras atvykti į gamtą ramybe ir ramybe, Meilės sala bus tinkama vieta. Nuo seniausių laikų ji buvo mėgstama vieta mėgėjams, bet ne visi žino, kur auga meilės medis. Iš Meilės salos, per Love Trail, galite pasiekti Mazajos ežerą, pažvelgti į "Sveikatos koją", kurioje yra daugiau kaip 60 vaistinių augalų, Pīlādī prospektą, skirtą Latvijos šimtmečio garbei, ir apsilankyti Viesītės muziejaus "Sēlija" skyriuje "Paula Stradina".