Viesite muziejus "Sēlija"

Viesite muziejus "Sēlija"

Audio gidas

0:00
0:00

Viesite muziejus "Selija" yra regioninis muziejus, kurio misija - įtvirtinti ir išsaugoti Selio kultūros paveldo rajono bei senovės genčių genties pavadinimą, kurti ir įtvirtinti savanorišką "Viesite" ir "Selijos" žmonių savimonę kultūros paveldo srityje. Svarbi muziejaus dalis - tai paroda apie Viesit siaurą geležinkelį, esantį istoriniame geležinkelio stotyje ir pastatuose. "Viesiti" yra labiausiai atpažįstamas lankomasis turistinis objektas - išsaugotas lokomotyvas ir du vagonai. Valstybinis muziejus "Sēlija" yra keliuose pastatuose. A. Brodelės gatvė Nr. 7 įsikūręs Viesīte regiono turizmo informacijos punkte, Mažame Banis parke, kur nuolatinės parodos yra muziejaus pastate. Čia yra amatų centras.

Pauls Stradiņš mokykla - muziejus "Selija" (Peldu gatvė 2) yra buvusioje parapijos mokykloje, kuri buvo pašventinta 1881 m. Pastorius Johan Stender mokyklos bažnyčios erdvėje paslėpė kitą medicinos profesorių Paulą Stradiną, o čia Pauls mokėsi pradinėje mokykloje. Kadangi pastatas visą laiką tarnavo kaip švietimo įstaiga, dauguma kambarių vadinamos klasėmis ar spintele. Lankytojai turi galimybę lankytis prof. Stradino kabinetas Yra straipsnių apie Paulą Stradiną kaip išskirtinę asmenybę, puikus aristokratas, gydytojas, paprastas ir naudingas žmogus. Yra dar keletas kambarių - Stradino svetainė, židinio salė su parodomis, amatų klasė, literatūros klasė Anne Brodell, Baltijos vokiečių pastorius, pirmojo latvių menininko "Abeks Old Stender" kabinete, Karpatų klasė, praėjusio amžiaus medalionas. Vasaros sezono metu Paula Stradina mokyklos sode galite pamatyti "Health Foot" šalia Viesīte mažojo ežero.

Martinso Bucklerio memorialinis kabinetas Lonėje (tel. 26441743), skirtas latvių profesionalios ir meninės fotografijos įkūrėjui, fotografijos darbuotojui ir leidėjui Martinui Bucleriui (1866-1944). Mārtiņš Buclers laikomas neprilygstamu fotografijos literatūros autorių ir fotografų mokytojais visoje Baltijos šalyse. Jis yra vienintelis fotografas, kuris pradėjo iliustruoti Bibliją naudodamas nuotrauką.

Muziejus reguliariai dalyvauja tarptautinėje Europos veikloje "Muziejaus naktis" ir tradiciniame renginyje "Susipažinkite su savo meistriais!".