Jėkabpilio rajono Sėlos pažinimo muziejus

Jėkabpilio rajono Sėlos pažinimo muziejus

Audio gidas

0:00
0:00

Jėkabpilio rajono savivaldybės Sėlos pažinimo muziejus yra pačiame Zasos gyvenvietės centre, šalia puošnaus Zasos dvaro parko, kuris įkurtas XVIII–XIX a., žavintis savo kraštovaizdžiu iki šių dienų.

Jėkabpilio rajono Sėlos pažinimo muziejuje siūloma:

Apžiūrėti ekspoziciją „Sėlos valstietis anuomet ir dabar“, supažindinančią su tipiškiausiais XIX–XX a. Sėlos amatininkystės įrankiais, namų apyvokos daiktais, rankdarbiais, apdovanojimais ir kt. Keliaujant su gidu yra galimybės mėgautis ekskursija legendomis apipintame vaizdingame Zasos dvaro parke. Norintiems patirti ryškesnių emocijų, iš anksto užsakius ekskursiją, galima praktiškai pažinti gydomųjų arbatų degustacijos meną. Muziejaus parodų salėje lankytojai bus džiuginami kilnojamomis meno ir kt. parodomis, kurių turinys, forma ir idėja įkvepia!

Siūlome dalyvauti virtualioje kelionėje po lankytinas vietas Jėkabpilio, Ilūkstės, Salos ir Viesytės rajonuose Latvijoje bei Aniškių, Biržų ir Krekenavos regioninius parkus Lietuvoje. Muziejuje taip pat galima stebėti virtualius mokomuosius vaizdo įrašus apie tokius sėlių gyvenimo amatus kaip bitininkystė, staliaus darbą, juostų audimą, duonos kepimą, muzikavimą, sielininkystę, virvių vijimą, dailidės amatą, taip pat archeologines puodų žiedimo ypatybes, dėmesio skiriama ypatingai kelto, keliančio per Dauguvą, veiklai. 

Tęsiant ekskursiją galima apžiūrėti atnaujintą Zasos malūną ir pajodinėti žirgais Zasos dvaro parke esančioje „Bērzzemnieki“ sodyboje bei pamatyti istorinį Zasos dvaro namą su statiniais.

Objektų lankymo laiko vidurkis: 1 valanda

Darbo laikas: Pirmadienį – nedirba; Antradienį, Trečiadienį, Ketvirtadienį, Penktadienį 10.00–17.00 val., Sekmadienį – nedirba