Akmuo Rapolas

Akmuo Rapolas

Audio gidas

0:00
0:00

Ramiai Linkavos upės pakrantėje įsitaisęs didžiulis riedulys, įspūdingu vardu – Rapolas. Nors pasak lietuviškų padavimų dažnu atveju tokius akmenius vienur ar kitus numetęs yra Velnias, tačiau juos į Lietuvą atridedo daug galingesnė jėga – ledynas. Dėl šios priežasties tokie akmenys ir yra vadinami rieduliais. Dėl savo įspūdingo dydžio: 14,54 m apimties, 2,55 aukščio, 5,14 m ilgio ir 4,18 m pločio, jis nuo 1964 m. paskelbtas gamtos paminklu. Neįprastaas vardas, manoma, akmeniui suteiktas pagal netoliese gyvenusį vietinį sodybos šeiminką.

Užsukite pasisveikinti su ramiai Linkavos upės vandens čiurlianimu besimėgaujančiu Rapolu, greta galite apžiūrėti Krekenavos girninkijos žvėrių aptvare gyvenančius gyvūnus, pasivaikščiokite poeto Maironio pamėgtais Linkavos upelio slėnio šlaitais, sužinokite daugiau apie miškinko darbą greta esančiame pažintiniame-mokomajame "Girinio take".

Akmuo Rapolas lankomas visais metų laikais bet kuriuo paros metu Jį rasite nuo kelio Krekenava-Ramygala pasinaudoję nuoroda "Akmuo Rapolas".