Anykščių regioninio parko lankytojų centro ekspozicija

Anykščių regioninio parko lankytojų centro ekspozicija

Audio gidas

0:00
0:00

Anykščių regioninio parko direkcija ir lankytojų centras yra įsikūrę senosios Anykščių dvarvietės teritorijoje. Dvarvietė datuojama XVI-XVII a. Pastatas, kuriame šiuo metu įkurta direkcija ir lankytojų centras, tai 1883 m. pastatyta mokykla (renovuota 2010 m). Mokykloje mokėsi lietuvių literatūros klasikai: Antanas Baranauskas, Jonas Biliūnas ir Antanas Vienuolis-Žukauskas.

Lankytojų centras – tai vartai į Anykščių regioninį parką. Čia geriausiai planuoti savo kelionę, pradėti pažintį su parku. Lankytojų centre teikiama informacija apie Anykščių regioninio parko gamtos ir kultūros paveldo vertybes, lankytinas vietas, pažintinio turizmo ir poilsiavimo galimybes. Centre organizuojami gamtiniai ir kultūriniai renginiai, seminarai, veikia nuolatinė interaktyvi ekspozicija.

Lietuvių ir anglų kalbomis moderniai ir nestandartiškai pateikta informacija apie gamtos bei kultūros vertybes. Smalsuolių, kurie mėgsta ne tik paskaityti, bet ir apžiūrėti džiaugsmui, čia gausu vaizdingų nuotraukų, radinių iš miškų, geologinių įdomybių ir net archeologinių radinių iš Anykščių krašto!

Ekspozicijoje gausu audiovizualinės medžiagos. Interaktyviuose žemėlapiuose ne tik tiksli objektų padėtis, bet ir išsami informacija apie juos, nuotraukos, videosiužetai. Vos keliais pirštų prisilietimais sužinosite, kodėl įsteigti parko draustiniai ir rezervatas, kas juose saugoma.

Išgirsite įgarsintų legendų ir padavimų apie saugomus medžius, riedulius, paslaptingas vietoves. Mėgstančių literatūrą laukia įgarsintos žinomiausių Anykščius kūrėjų kūrinių ištraukos. Patogiai įsitaisę ant minkštų „akmenukų“, galėsite peržiūrėti nuolat pildomuose videoterminaluose esančius animacinius ir dokumentinius filmus, įvairius videosiužetus apie Anykščių kraštą, saugomas teritorijas. Turėsite galimybę pamatyti Anykščių krašto vertybių grožį iš paukščio skrydžio!

Susipažinę su parko vertybėmis, pėsčiųjų, dviračių ir vandens trasomis, sužinoję, kur galima pavalgyti bei apsistoti, ką aplankyti ir nuveikti, galėsite keliauti po parką, išmėginti trasas ir aplankyti sudominusias vertybes!

Maloniai laukiame visų smalsių ir besidominčių regioninio parko gamta ir kultūra lankytojų!