Nevėžio upės slėnio pažintinis takas

Nevėžio upės slėnio pažintinis takas

Audio gidas

0:00
0:00

Norite pamatyti, kaip atrodo natūralios, potvynių užliejamos Nevėžio upės slėnio pievos su senvagių labirintais? Pasivaikščiokite 1,6 km ilgio pažintiniu taku. Kiekvienu metų laiku takas atrodo skirtingai: žiemą sukaustytas sniego ir ledo, pavasarį ir vasarą pilnas žydinčių augalų ir gyvybės. Ankstyvą pavasarį takas gali būti užtvindytas potvynio bei užimtas migruojančių paukščių. Užlipę į tako pradžioje esantį 6 m aukščio bokštą galite apžiūrėti vietovę iš aukščiau bei informaciniuose stenduose susipažinti su take aptinkamomis augalų ir gyvūnų rūšimis. Pasivaikščiokite Nevėžio upės slėnio pažintiniu taku: apžiūrėkite, kokie augalai auga drėgnesniuose įdubose, pievose, palei senvagę, upę bei vandenyje; paklausykite paukščių balsų ir būkite atidūs: gal sutiksite pievose besiganančią stirnaitę, skraidančius drugelius ar į vandenį pliumptelėjantį bebrą.

Greta tako yra įrengta poilsiavietė su laužaviete. Pažintinis takas pasiekiamas pėsčiomis, dviračiu ir automobiliu nuo kelio Krekenava-Šventybrastis (nuoroda „Pažintinis takas), baidarėmis (stotelė „Nevėžio upės slėnio pažintinis takas“). Pažintinis takas atviras visus metus bet kuriuo paros metu.

Pageidaujantiems, Krekenavos regioninio parko direkcijos darbuotojai maloniai praves ekskursija pažintiniu taku, supažindins su slėnio struktūra ir čia augančiais augalais.