Stupelio piliakalnis

Stupelio piliakalnis

Pilių piliakalnių serija, besitęsianti iš Viesite teritorijos iš Lietuvos sienos į pietus iki Dauguvos šiaurėje, žyminčių genčių gentynų kultūrą, prekybos ir karo kelius. Piliakalnis yra įspūdingas dominuojantis Seljumi kalvotas kraštovaizdis. Piliakalnis primena genties genties pragyvenimą. Stupelių kalnas yra piliakalnis, kuriame gyvena Ritės parapija. Jis yra šalia Kalnastapelės namo, apie pusę kilometro nuo Margaskalns. Gali būti, kad senosios įlankos šalyse Stupelių piliakalnis pasienio rajone yra galingiausias. Ankstesni laikais rastos senovės buvo laikomos Kurzemės provincijos muziejuje. Pilies piliakalnis aptraukia iš visų pusių apylinkes, kurių plotas apie 3 ha. Piliakalnis priklauso rūsių piliakalnio tipui ir yra susijęs su balando centru. Stupelio piliakalnis turi didelį akmenį šiaurės vakaruose. Tai sluoksnis, degutas granito akmuo (Rapakivi granitas - viborgitas). Ilgis yra 6,5 ​​metrai, plotis - 5,7 metrai, nuolydžio aukštis - 2,7 metrai, ant kalvos - 0,2 metro.

Archeologiniai kasinėjimai buvo atliekami aplink akmens archeologą Adolfo Stubavą, atradome keletą antikvarinių daiktų, aptikta molinių dangų, kuri apibūdinama kaip gyvenvietė ir galbūt ir piliakalnio kolektyvinė būstinė. Kultūros svetainė prasideda nuo 10 iki 12/13 a. Gali būti, kad anksčiau įvyko įvairūs kulto įvykiai ant akmens.

Chalovo piliakalnis - piliakalnis, gyvenantis Rites parapijoje, esantis prie Elksnės parapijos sienos. Tai atskiras 20 m aukščio kalnas su labai stačiais kraštais. Čia rasite sėdimų vietų, fortifikacijų, keramikos fragmentų, akmens kirvių, kurie rodo jo gyventojus dar prieš mūsų erą. Iš kalvos atsiveria erdvus vaizdas į pietvakarius slėnį ir jo apylinkes. Po atminimo memoriale esančių žmonių prisiminimai bažnyčioje buvo sudegę Chaika piliakalnyje. Silezijos piliakalnis yra viena iš 100 piliakalnių Latvijoje, kur Europos kultūros paveldo vėliavos buvo panaikintos 1998 m. Rugsėjo mėn.

Margos piliakalnis yra nacionalinis archeologinis paminklas. 1882 m. Piliakalnio įkūrėjas Augustas Bielensteinas pirmą kartą paskelbė istoriją apie Margos kalną kaip seną aukojimo vietą. Kalno pavadinimas kilęs iš lietuvių kalbos, kuriame "mergaitė", "mergaitė" reiškia "mergaitė", "mergaitė". Pasak Bilzenšteino, tai yra kulto vieta, šventovė, atitinkanti netoliese esantį Stupelių piliakalnį.