Tegul lengvai važinėti dviračiu!

Parsisiųsti

Audio gidas

0:00
0:00
Keliavimo būdas: Maršruto atstumas: 47 km Maršruto trukmė: 6 d..
asfaltas: 45% žvyrkelis: 65% vienvėžis: 1%

Dviračių takas nuves Jus per vaizdingąs vietas, kurios yra įvairi buveinė, gamtos ir kultūros kraštovaizdis.

Į jį įeina keli žymūs objektai: 19 (devyniolikta) amžiaus 20-aisiais metais pastatytas akmenų dangos fragmentas; Salas vidurinės mokyklos istorijos tyrimų kabinetas, kuriame rasite ne tik unikalių istorinių atsiliepimų, bet ir kasdieninus ir palyginti neseniai panaudotus daiktus; Pormaļu Sudrabkalnas - svarbus apskrities centras prieš mūsu eros įki vėlyvojo geležies amžiaus; po atviru dangumi poilsio kompleksas „Zvejnieklycis“ su galimybe mėgautis sportiniu poilsiu ir atsivesinti Dauguvos upęs vandeny.

Toliau kelias veda į Ezerniekų velnįo akmeni - senovinę baltų liaudies kulto vietą.

Kaip galutini objekta siūlome Tinkeriu veislės arklių veisimo ūkį Plavniekuose, Sēlpilio parapijoje.

Tegul lengvai važinėti dviračiu!
Maršruto pradžia. Lauko akmenų grindinio fragmentas
Kelio "Mucenieki–Klāvāni" atkarpoje, 1 km ilgio. Prie Pelytės upės, senajame Jėkabpilio – Jaunjelgavos kelyje, grįstas apie 1820 metus. Apie grindinio tiesimą išliko įdomus pasakojimas, kaip statybininkai apgavo užsakovus ir kelią po gabalą nutiesė tik abiejuose jo galuose. Priėmimo komisijai buvo parodytas vienas kelio galas, tada ji susodinta į karietas ir gausiai vaišinta valgiais bei gėrimais, kol darbų priėmėjai apsvaigo ir užsnūdo. Kai kitame kelio gale pabudo, ten vėl buvo grindinys ir viskas, kaip turėtų būti.
Trukmė: 10 val.
Peržiūrėti
Trukmė: 1 val. Atstumas: 15 km
Puormalių Sudrabkalnas
26 m aukščio kalnas stačiais šlaitais. Svarbus regiono centras pr. Kr. iki vėlyvojo geležies amžiaus. Piliakalnio papėdėje buvusi gyvenvietė užima visą saugomą teritoriją. Sudrabkalnas laikomas reikšmingu senovės paminklu. Vienoje legendoje apie Sudrabkalną pasakojama, kad anksčiau kalno vietoje buvusi sidabrinė (latv. "sudrabs" - liet. "sidabras"; vert. past.) pilis, kurią valdęs žiaurus valdovas. Kai vienas senukas paprašęs valgio ir pastogės, jis, esą, nedavė, ir pilis prasmegusi, o jos vietoje iškilęs kalnas.
Trukmė: 20 val.
Peržiūrėti
Trukmė: 20 min. Atstumas: 4.4 km
Poilsio kompleksas po atviru dangumi "Zvejnieklīcis"
Zvejnieklycyje yra estrada po atviru dangumi, vaikų žaidimų aikštelė, sporto žaidimų aikštelių, takų Dauguvos pakrantėje, automobilių stovėjimo aikštelių ir mobili valčių prieplauka. Sezono metu nuo gegužės iki lapkričio vyksta renginiai po atviru dangumi, įskaitant jau tradicine tapusią Dauguvos šventę. Poilsio kompleksas po atviru dangumi "Zvejnieklīcis" nuomojamas įmonių renginiams.
Trukmė: 1.5 d..
Peržiūrėti
Trukmė: 30 min. Atstumas: 7 km
Žirgų stebėjimas "Pļavniekuose" Sėlpilio apskrityje
Galimybė pamatyti airių tinkerių veislės žirgus ir sužinoti jų kilmės istoriją. Žirgų savininkai gali pasidalyti patirtimi šeimininkaujant mažajame ūkyje, žiniomis apie biologinius išteklius ir kraštovaizdžio įvairovę
Trukmė: 20 val.
Peržiūrėti
Trukmė: 25 min. Atstumas: 6 km
Ezerniekų Velnakmens ("Velnio akmuo") – kulto vieta
Legenda pasakoja, kad senovėje pėdą akmenyje įmynęs velnias, vėliau išsėdėjęs ir išgulėjęs jame daubas šukuodamasis ir utėlinėdamasis. Akmens paviršiuje yra kelios skirtingo dydžio daubos. Velnakmens laikomas dubenėtuoju akmeniu, jo paviršiuje yra iš viso penkios duobutės. Akmens matmenys: 6,8 x 3,6 x 1,3 m, skersmuo 16,40 m, tūris – 16 m3. Pagal savo matmenis tai yra didysis akmuo. Raudonasis kristalinis rapakyvi granitas.
Trukmė: 15 val.
Peržiūrėti
Trukmė: 45 min. Atstumas: 11 km
Salos vidurinės mokyklos Istorijos tyrinėjimo kabinetas
Mokyklos pastatas, kuriame šiuo metu veikia Salos vidurinės mokyklos pradinės klasės, yra statytas 1879 metais. Nuo XX amžiaus 9 dešimtmečio Istorijos tyrinėjimo patalpose galima rasti ne tik itin unikalių istorijos liudijimų, bet ir visai kasdieniškų, paprastų ir gana neseniai naudotų daiktų. Patalpose išties tvyro ypatinga aura; galbūt todėl, kad čia esantys daiktai žmonių nepalieka abejingų, sukeldami šilčiausių vaikystės ir jaunystės metų prisiminimų.
Trukmė: 2 d..
Peržiūrėti
Trukmė: 15 min. Atstumas: 3.6 km