Mažas Banis parkas

Mažas Banis parkas

Audio gidas

0:00
0:00

Mažas Banis parkas yra populiariausias muziejaus departamentas. Muziejuje yra 7 istoriniai pastatai iš stoties pastatų komplekso. Tai kultūros paminklas, turintis nacionalinę reikšmę pramonės paveldui. Siaurukių geležinkelių transportui vokiečių kariuomenė buvo pastatyta 1915-1916 metais. metus, bet po Pirmojo pasaulinio karo jis buvo pritaikytas keleivių vežimui. 1916 m. Per "Viesita" į Aldaunę (Kažiem) buvo pastatyta 100 kilometrų ilgio linija iš Skapiškių (Lietuva). Vėliau 120 km ilgio linija iš Pasmalvo (Lietuva) buvo pastatyta per Eglain į Siliną, kur ji buvo susijusi su Skapiškių-Aldaune linija. Tais pačiais metais buvo pastatytos linijos Rokiškis-Aknīste-Geidāni (50 km) ir Ābeļi-Subate-Kaldabruuna (30 km). Abi linijos sujungtos Kaldabru, kur buvo pastatytas geležinkelio tekinimo trikampis. Bebrene ir Dviete, taip pat Zasa ir Vandani buvo susiję su geležinkeliu (šios linijos buvo išmontuotos 1925-1927 m.). Antroje 1916 m. Pusėje buvo pastatyta Viesītės-Daudzevos linija, prie Dedevų Ķeikānų buvo pastatytas filialas į Sekų kaimą. Po Pirmojo pasaulinio karo pabaigos kai kurios linijos buvo išmontuotos, tačiau dauguma linijų buvo įtrauktos į Latvijos nacionalinį geležinkelių tinklą, vėliau naudojamos keleivių ir krovinių gabenimui. 1920-1930 Per metus vyko sekančios eilutės: 1932 m. Miškininkystės tikslais buvo pastatyta Jēkabpils-Nereta, Silini-Aknīste, Viesīte-Daudzeva ir 31 km ilgio šiluma nuo Siliņš iki Elksnių.

Muziejuje yra 1918 m. "Schwarzkopff" pagamintas siauros savybės garso lokomotyvas ML-635. 1916 m. Pagaminta serviso vagonas Nr. 1916. 3637, uždaras krovininis vagonas, medienos gabenimo platforma, magistralė, geležinkelio stotis, lankytojai turi nuolatinę parodą apie Rygos magistralės istoriją. Viesitės siaurasis geležinkelio vagonas buvo didžiausias 600 mm geležinkelio tinklas, kuris egzistavo tarp 1916 ir 1972 m., Kai jis buvo uždarytas ir nugriautas. Geležinkelis jungia pagrindinius Selonijos miestus ir kaimus: Neretu, Viesiti, Dauguvu, Jekabpili, Aknisi ir kt. Maksimalus geležinkelio ilgis jo egzistavimo metu buvo 280 km.

Little Banis parkas yra draugiškas šeimoms su vaikais - yra galimybė patekti į geležinkelio įvaizdį, fotografuoti su vaško figūra - "Oskarų" vairuotoju, žaisti žaidimus. 1972 m. Rugpjūčio 31 d. Ponios išvyko į paskutinį reisą. Kiekvieną rugpjūčio savaitgalį savaitgalį organizuojamas geležinkelio šventė, kurios tradicija prasidėjo uždarius nedidelę spąstelių liniją 1972 m.